Znaczenie kart Tarota - Poznaj znaki i ich interpretację

Jeżeli zastanawiasz się, jakie jest znaczenie kart Tarota, to dobrze trafiłeś.

W tym artykule znajdziesz odnośniki do poszczególnych kart, w których poznasz ich znaczenie i zrozumiesz, co tak naprawdę Cię czeka.

Na samo znaczenie kart tarota, składa się bardzo wiele czynników. Jest ono zależne od zastosowanej talii, wagi poszczególnych kart i ich symboliki w tarocie. Znaczenie kart Tarota Wielkich Arkanów jest zupełnie inaczej interpretowane niż Małych Arkanów. To, w jaki sposób zinterpretujesz całą wróżbę, zależy tak naprawdę wyłącznie od Ciebie. Wykonując wróżbę, nie powinieneś kierować się jedynie teorią znaczenia kart Tarota, ale także własną intuicją a także tym, dla kogo daną wróżbę wykonujesz.

Co składa się na talię kart Tarota

Kompletna talia Tarota ma w sumie 78 kart, które można podzielić na Arkana Wielkie oraz Arkana Małe. Małe Arkana, to 56 kart, które składają się z takich znaków jak: Monety, Puchary, Miecze czy Buławy. Wielkie Arkana zaś, to 22 karty, które nie posiadają liczebnych odpowiedników w talii.

Jeżeli chcesz poznać znaczenie poszczególnych kart Tarota, wybierz poniżej poszukiwaną kartę i w nią kliknij. Powinno Cię przekierować na stronę, na której znajdziesz dokładny opis oraz informacje na temat danej karty Tarota.

Znaczenie kart Tarota

Poniżej znajdziesz wypisane Arkana Wielkie oraz Arkana Małe. Klikając w wybraną kartę zostaniesz przeniesiony na nową stronę, w której będziesz mógł odczytać znaczenie danej karty.

Arkana Wielkie

Wielkie Arkana symbolizują obraz, los lub najważniejsze wydarzenia towarzyszące w twoim życiu. Są to rzeczy i zdarzenia, które wydają się być poza naszą kontrolą, ale dzięki nim jesteśmy w stanie się rozwijać.

Arkana Małe

Małe Arkana symbolizują nasze codzienne czynności, rzeczy, które możemy kontrolować i ludzi, którzy mogą mieć wpływ na sytuacje które się nam przydarzają.

Aktualne informacje

© e-wyrocznia.pl 2020 | Wszystkie prawa zastrzeżone