Znaczenie kart Tarota - Wieża

Wieża

Wieża

Słowa kluczowe: chaos, zakłócenie, burzenie, odbudowa, niepewność, cios, oświecenie, nieoczekiwana zmiana, obalenie, rewolucja

Atrybuty: Mars

Ogólne znaczenie: Karta Wieży to znak, że sytuacja ma się zmienić – drastycznie. To czas rewolucji. Czas pozbyć się starego i zacząć od nowa. Nie próbuj się opierać, ponieważ jest to konieczne. Ziemia jest zrównana z ziemią w celu przygotowania nowego fundamentu. Ta karta może czasami wskazywać na przemoc lub wrogie przejęcie, więc zwróć uwagę na to, gdzie pojawia się podczas czytania. Wszystko ma się zmienić, a kiedy wszystko się skończy i opadnie kurz, przychodzi pokój i oświecenie. Główna akcja czakry korony.

Odwrócony: cisza przed burzą. Uniknięto katastrofy. Energia staje się mniej intensywna – bardziej przypomina raczej małe wstrząsy niż duże trzęsienie ziemi. Trzymanie się królestwa (Dzięki, Gra o Tron!). Jeśli się trzymasz, upewnij się, że Twój powód jest tego wart. Strach przed zmianą. Nakładanie na to czapki. W końcu niebo nie spada. Przestań się stresować.

Afirmacja: jestem gotowy do ewolucji.