Znaczenie kart Tarota - Rycerz Mieczy

Rycerz Mieczy

Rycerz Mieczy

Słowa kluczowe: agresja psychiczna, odważna komunikacja, parcie do przodu, asertywność, pośpiech, mówca prawdy, debata, wyzwanie psychiczne

Ogólne znaczenie: kiedy pojawi się ta karta, możesz być pewien, że ktoś (nawet Ty) pracuje w nadgodzinach, aby upewnić się, że zostanie usłyszany. Chodzi o silną, odważną komunikację. To karta, którą chcesz zobaczyć, gdy potrzebujesz agresywnego prawnika broniącego Twojej sprawy. Rycerz Mieczy zawsze zwraca uwagę, nawet jeśli wkurza ludzi po drodze. Ta karta może również przedstawiać szybkie poruszanie się w kierunku celu lub punktu widokowego. Silne, intensywne walki i agresywne strategie. Poszukiwacz prawdy. Krzyżowiec. Zakochany to młody mężczyzna, który szybko pojawia się na scenie, wzbudza emocje i wprawia w ruch.

Odwrócony: agresja psychiczna staje się okrucieństwem. Słowa, które ranią. Celowy atak. Akt zemsty. Sytuacja lub osoba wymykająca się spod kontroli. Ostrość staje się przytępiona. Tępy lub ostry. Nietolerancja. Osoba, która może próbować narzucić innym swoją prawdę lub światopogląd. Całkowity kutas. Ta karta może czasami wskazywać na psychicznie i / lub fizycznie znęcającego się partnera. Przemoc. Brutalność policji. Nieuczciwa walka. Pasywna agresja. Źle przemyślane plany. Tchórzostwo. Nadużycie władzy. Przestępcze zachowanie. Bezwzględność. Sprytne zachowanie. 

Afirmacja: mówię prawdę, ale nadal szanuję prawdy innych ludzi.