Znaczenie kart Tarota - Kapłan

Kapłan

Kapłan

Słowa kluczowe: tradycja, struktura, nauczyciel, mentor, doradca, religia, dogmat, rada, status quo, organizacja, zgodność, zasady, kościół, posłuszeństwo

Atrybuty: Byk

Znaczenie ogólne: W tej chwili najlepiej będzie przestrzegać ustalonych zasad. Nie kołysz łodzią – zamiast tego idź z tradycją. Czujesz się zagubiony w sytuacji? Wizyta u mądrego doradcy lub nauczyciela może pomóc ci rozwiązać ten problem. Czasami potrzebna jest duchowa perspektywa, aby wrócić na właściwe tory. Byłeś naprawdę zły? Doprowadź swój tyłek do spowiedzi i przestań z tym nonsensem. Często Kapłan może wskazywać na ceremonię religijną, taką jak ślub lub chrzest – więc jeśli Twój małżonek zachowuje się niechętnie, bądź cierpliwy. Możesz dostać się do tego ołtarza w odpowiednim czasie.

Odwrócone: Czas walczyć z mężczyzną! Zgodność wyskakuje przez okno i nowy porządek jest gotowy, by wejść na swoje miejsce. Pytaj o WSZYSTKO. Nie akceptuj standardowego sposobu. Nadszedł czas na rewolucję, choćby tylko wewnętrzną. Złam zasady i pomyśl samodzielnie. Problemy z autorytetem. Czujesz się jak wyrzutek w swoim plemieniu. Bunt. Oryginalność. Nie daj się kąsać.

Afirmacja: „Przyjmuję tradycje zarówno stare, jak i nowe”.