Znaczenie kart Tarota - Cesarzowa

Cesarzowa

Cesarzowa

Słowa kluczowe: kobieca siła, dostatek, płodność, ciąża, małżeństwo, kreatywność, wrażliwość, przyjemność, macierzyństwo, wychowanie, rodzenie (dosłownie lub w przenośni)

Atrybuty: Wenus

Ogólne znaczenie: Ta piękna karta wskazuje, że nadchodzi okres wielkiej kreatywności. Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie sztuki, nowe życie, nowe przedsięwzięcie czy dziecko, jest to znak, że wszystkie znaki są gotowe. Energia cesarzowej jest obfita – pole pszenicy u jej stóp zapowiada dobre zbiory w przyszłości. Podczas omawiania związków ta karta może wskazywać na małżeństwo. To jeden z najlepszych wskaźników ciąży – w czytaniu z pytaniem o macierzyństwo może to świadczyć nie tylko o poczęciu, ale także o zdolności i gotowości do bycia dobrym rodzicem.

Odwrócone: brak dostatku lub problemy z płodnością. Niespodziewana lub problemowa ciąża. Ups. Czytając o małżeństwie, może to wskazywać na przyszłe problemy. Kreatywne bloki. Problemy z mamą (inaczej Najdroższa Mamo!). Zamiana w mamę (niekoniecznie jest to zła rzecz – chyba że twoją mamą jest Joan Crawford). Dramat mamusi. Pozwól swojemu dziecku oddychać i po prostu bądź dzieckiem.

Afirmacja: „Moja kreatywność i dostatek są nieograniczone”.