Chiński znak zodiaku – Jakim jesteś znakiem?

chińskie znaki zodiaku

Chiński znak zodiaku składa się z 12 znaków. Każdy z nich przedstawiony jest jako jedno zwierze: owcę, małpę, koguta, psa, świnię, szczuta, bawoła, tygrysa królika, smoka, węża i konia. Znaki zodiaku w horoskopie Chińskim nie działają jak w tradycyjnym, a każdy z nich przypisywany jest do danego roku a nie miesiąca.

Ponieważ Chińskie znaki zodiaku trwają w dość specyficzny okres czasu, horoskop dla poszczególnych znaków jest też inny. Okres trwania danego roku nie jest ściśle określony przez zakończenie miesiąca, a przez zjawiska obserwowane na niebie. Dlatego, raz osoba urodzona w lutym będzie świnią, a w marcu smokiem, a inny raz zarówno w lutym i w marcu urodzone osoby będą szczurem.

Chiński zodiak kojarzy się z tradycyjną chińską chronologią – 60-letni cykl, który jest połączeniem 12 ziemskich gałęzi (12 terminów odpowiadających 12 zwierzętom, miesiącom i godzinom) oraz 10 Niebiańskich Pni.

Znak zodiaku jest niejako powiązany z planem duszy, który dotyczy egzystencji każdego człowieka.

Jaki jest Twój Chiński znak zodiaku

Aby sprawdzić, jakim znakiem zodiaku z Chińskiego horoskopu jesteś, musisz wpisać swoją datę urodzenia i kliknąć sprawdź, dzięki czemu wyświetli Ci się Twoje duchowe zwierze Chińskiego zodiaku.

Szczur

Rok Szczura jest pierwszym znakiem zodiaku w chińskim cyklu zodiaku. Zgodnie z chińską historią zodiaku, Cesarzowa zorganizowała konkurs, w którym miała stwierdzić, które zwierze będzie pierwszym zodiakiem. Szybko zorientowany szczur poprosił sumiennego bawoła, aby ten zabrał go na przejażdżkę. Szczur w odpowiednim momencie zeskoczył z pleców bawoła, wygrał wyścig i stał się pierwszym ze zwierząt zodiaku.

Szczurze lata
Ostatnie lata Szczura to 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 i 2020.

Zgodnie z tym, Szczur reprezentuje ziemską gałąź Zi i godziny północne (11pm-1am). Ponadto, w odniesieniu do chińskiej teorii Yin i Yang, Szczur jest Yang.

Dlatego też, jeśli urodziłeś się w styczniu lub lutym w jednym z powyższych lat, możesz być Szczurem, lub ewentualnie Świnią.
Szczur jest szybki, zaradny, i mądry ale brakuje mu odwaga. Posiada bogatą wyobraźnię i ostry zmysł obserwacji, mogą one dobrze wykorzystać różne możliwości.

W chińskiej kulturze szczury reprezentują pracowitość i gospodarność, więc ludzie urodzeni w roku szczurów są uważani za bogatych i zamożnych.

Bawół

Bawoły są znane z pracowitości, niezawodności, siły i determinacji. Odzwierciedlają one tradycyjne, konserwatywne cechy.

Ostatnie lata zodiaku znaku Bawoła to: 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021, 2033.

Kobiety Bawoły są tradycyjnymi, wiernymi żonami, które przywiązują dużą wagę do edukacji swoich dzieci.

Bawół mężczyzna są silnie patriotyczne, mają ideały i ambicje życiowe oraz przywiązują wagę do rodziny i pracy.

Posiadając wielką cierpliwość i chęć do postępu, woły mogą osiągnąć swoje cele poprzez konsekwentny wysiłek. Nie mają wielkiego wpływu na innych ani na środowisko, ale wytrwale robią rzeczy zgodnie ze swoimi ideałami i możliwościami.

Przed podjęciem jakiegokolwiek działania, woła mają określony plan ze szczegółowymi krokami, do którego stosują swoją silną wiarę i siłę fizyczną. W rezultacie ludzie znaku zodiaku „Ox” często cieszą się wielkim powodzeniem.

Tygrys

Lata Tygrysa: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022. W roku 2022 będzie to rok chińskiego tygrysa zodiaku.

Ludzie urodzeni w roku tygrysa są odważni, konkurencyjni, nieprzewidywalni i pewni siebie. Są bardzo uroczy i lubiani przez innych. Czasami jednak mogą być impulsywni, drażliwi i zbytnio ulegli.

Są to osoby z upartymi osobowościami i twardym osądem. Tygrysy pracują aktywnie i wyrażają się śmiało, robiąc rzeczy z wolną ręką. Są autorytatywne i nigdy nie zwracają uwagi na to, co powiedziały.

Są to także osoby, które można obdarzyć wielkim zaufaniem i niezłomną odwagą. Bez problemu mogą mogą być kompetentnymi przywódcami. Nie będą się do niczego przygotowywać, ale poradzą sobie ze wszystkim, co się pojawi.

Królik

Lata Królika: 2023, 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939, 1927… Następny rok Królika to 2023.

Króliki są zazwyczaj łagodne, ciche, eleganckie i czujne, a także szybkie, zręczne, życzliwe, cierpliwe i bardzo odpowiedzialne. Mogą być jednak powierzchowne, uparte, melancholijne i zbyt dyskretne.

Panowie, którzy należą do króliczego znaku zodiaku, zawsze traktują ludzi grzecznie, z łagodnym uśmiechem, który sprawia, że ludzie czują się wiarygodni i szczerzy.

Gdy napotykają na trudne trudności, nigdy się ich nie zniechęcają, a zamiast tego pozostają wytrwali w swoich wysiłkach zmierzających do znalezienia rozwiązania. Oznacza to, że w końcu osiągają godny pozazdroszczenia sukces.

Kobiety należące do znaku zodiaku Królika, oprócz tego, że mają ładny i szorstki wygląd, mają czyste serce.

Króliki są wierne tym, którzy ich otaczają, ale niechętnie ujawniają swoje umysły innym i mają skłonność do ucieczki od rzeczywistości. Są zbyt ostrożne i konserwatywne, co oznacza, że tracą dobre okazje.

Smok

Lata Smoka: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 i 2024.

Smok symbolizuje siłę, szlachetność, honor, szczęście i sukces w tradycyjnej chińskiej kulturze. Smok jest nadprzyrodzoną istotą, która nie ma odpowiednika dla talentu i doskonałości.

Wśród chińskich zwierząt zodiakalnych, smok jest jedynym wyimaginowanym zwierzęciem. Chiński smok jest najważniejszą i najpotężniejszą bestią w chińskim zodiaku, chociaż Smoki mają niesławną reputację jako gorąca głowa i mają ostry język.

W starożytności ludzie uważali, że smoki najlepiej nadają się do bycia przywódcami świata z ich cechami charakteru dominacji i ambicji.

Obdarzone wrodzoną odwagą, wytrwałością i inteligencją, Smoki są entuzjastyczne i pewne siebie. Nie boją się wyzwań i są chętne do podejmowania ryzyka.

Jednakże, Smoki są czasami uważane za agresywne, a rozgniewane Smoki nie są otwarte na krytykę. Nie uważają się za irytujące i aroganckie. Zamiast podążać za tradycją, dążą do gładkiej przyszłości.

Wąż

Lata Węża: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 i 2025.

W kulturze chińskiej wąż jest najbardziej enigmatycznym zwierzęciem spośród 12 zwierząt zodiakalnych. Ludzie urodzeni w roku Węża mają być najbardziej intuicyjni.

Węże mają tendencję do działania zgodnie z własnymi osądami, zachowując jednocześnie prywatność i powściągliwość. Są zdeterminowane, by osiągać swoje cele i nienawidzą ponosić porażki.

Węże reprezentują symbol mądrości. Są inteligentne i mądre. Są dobre w komunikacji, ale niewiele mówią. Węże są zwykle uważane za wielkich myślicieli.

Węże są materialistyczne i kochają nadążać za Jonesami. Uwielbiają mieć to, co najlepsze ze wszystkiego, ale nie mają cierpliwości do zakupów.

Ludzie z wężami wolą pracować sami, dlatego łatwo się stresują. Jeśli wydają się być niezwykle zestresowane, najlepiej pozwolić im na powrót do normalności w ich własnej przestrzeni i czasie.

Koń

Lata Konia obejmują lata 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 i 2026.

Ludzie urodzeni w Roku Konia są niezwykle ożywieni, aktywni i energiczni. Konie uwielbiają przebywać w tłumie i zazwyczaj można je zobaczyć przy takich okazjach jak koncerty, przedstawienia teatralne, spotkania, imprezy sportowe, imprezy.

Z zręcznym poczuciem humoru, Konie są mistrzami repartee. Uwielbiają być w centrum uwagi i wszędzie zachwycają publiczność.

Czasami Koń jest trochę egocentryczny, ale nie oznacza to, że nie interesuje się problemami innych. Konie są naprawdę bardziej przebiegłe niż inteligentne, i pewnie dlatego większość ludzi Konia nie ma prawdziwej pewności siebie.

Koza

Lata Kozy: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027.

Ludzie urodzeni w roku kozy są ogólnie uważani za łagodnych, łagodnych mężczyzn, nieśmiałych, stabilnych, życzliwych, sympatycznych, sympatycznych i pełnych silnego poczucia życzliwości i sprawiedliwości.

Mają bardzo delikatne myśli, silną kreatywność i wytrwałość, a także dobrze nabywają umiejętności zawodowe. Choć z pozoru wyglądają delikatnie, wewnątrz są twardzi, zawsze upierając się przy własnych opiniach. Posiadają silną odporność wewnętrzną i doskonałe instynkty obronne.

Chociaż wolą być w grupach, nie chcą być w centrum uwagi. Są powściągliwi i spokojni, najprawdopodobniej dlatego, że lubią spędzać dużo czasu we własnych myślach. Kozy lubią wydawać pieniądze na modne rzeczy, które dają im wygląd pierwszej klasy. Chociaż kozy lubią wydawać pieniądze na lepsze rzeczy w życiu, nie są snobistyczne.

Małpa

Ostatnie lata Małpy: 2018, 2016, 2004, 1992, 1980, 1968, 1956.

Ludzie urodzeni w roku Małpy mają magnetyczną osobowość, są dowcipni i inteligentni. Cechy osobowościowe takie jak złośliwość, ciekawość i spryt czynią ich bardzo niegrzecznymi.

Małpy są mistrzami praktycznego żartu, ponieważ lubią grać przez większość czasu. Chociaż nie mają złych intencji, ich żarty czasami ranią uczucia innych ludzi.

Małpy są szybkimi uczniami i przebiegłymi oportunistami. Mają wiele zainteresowań i potrzebują partnerów, którzy są w stanie je pobudzić. Podczas gdy jedni lubią ekscentryczną naturę małp, inni nie ufają ich przebiegłej, niespokojnej i ciekawej naturze.

Mimo że są mądre i kreatywne, Małpy nie zawsze potrafią właściwie zaprezentować swoje talenty. Lubią podejmować wyzwania i wolą życie w mieście od życia na wsi.

Kogut

Ostatnie lata Koguta to 2029, 2017, 2005, 1993, 1981, 1969, 1957 i 1945.

Koguty są zawsze aktywne, zabawne i popularne w tłumie. Koguty są gadatliwymi, szczerymi, otwartymi, uczciwymi i lojalnymi osobami. Lubią być w centrum uwagi i zawsze wyglądają atrakcyjnie i pięknie.

Koguty są najszczęśliwsze, gdy są otoczone przez innych, czy to na imprezie, czy tylko na spotkaniu towarzyskim. Lubią być w centrum uwagi i okażą swój urok przy każdej okazji.

Koguty oczekują, że inni będą ich słuchać, gdy będą mówić, a jeśli tego nie zrobią, mogą się wkurzyć. Próżne i chwalebne, Roosters lubią chwalić się sobą i swoimi osiągnięciami.

Ich zachowanie, polegające na ciągłym poszukiwaniu niezachwianej uwagi innych, czasem denerwuje ludzi wokół nich.

Pies

Ostatnie lata Psa obejmują lata 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 i 2030.

Psy są lojalne i uczciwe, miłe i życzliwe, ostrożne i roztropne. Ze względu na silne poczucie lojalności i szczerości, Psy zrobią wszystko dla osoby, którą uważają za najważniejszą.

Ponieważ psy nie są dobre w komunikacji, trudno jest im przekazać swoje myśli innym. Dlatego też Psy mają tendencję do opuszczania innych z wrażeniem, że mają upartą osobowość.

W razie wątpliwości Psy myślą, że świat jest zły i skomplikowany. Następnie ostro krytykują, kiedy komentują, i wnioskują, że wszystko jest zgodne z ich pesymistycznym punktem widzenia.

Świnia

Ostatnie lata świni obejmują lata 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 i 2031.

Świnie są sumienne, współczujące i hojne. Są bardzo skoncentrowane: po ustaleniu celu, poświęcą całą swoją energię, aby go osiągnąć. Chociaż świnie rzadko szukają pomocy u innych, nie odmówią podania im ręki. Świnie nigdy nie podejrzewają podstępu, więc łatwo je oszukać.

Mówiąc ogólnie, świnie są stosunkowo spokojne, gdy stoją w obliczu kłopotów. Bez względu na to, jak trudne są problemy, świnie radzą sobie z nimi właściwie i ostrożnie. Mają duże poczucie odpowiedzialności za ukończenie tego, w co się angażują.

3 komentarze do wpisu „Chiński znak zodiaku – Jakim jesteś znakiem?”

Dodaj komentarz